Дарунок бібліотеці від Володимира Перерви


Український краєзнавець, кандидат історичних наук Володимир Перерва передав у дарунок Черкаській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Тараса Шевченка підбірку цікавої та пізнавальної літератури: «Церковні школи в Україні кінця XVIII–початку ХХ ст.: забутий світ», «Православ’я Надросся у ХІХ столітті», «Місто Біла Церква: історія проти міфів», «Графи Браницькі: підприємці та меценати» і «Графиня Олександра Василівна Браницька (1754–1838). Найщедріша меценатка української історії, або Як стати незабутньою жінкою».

 

 

Окремо хочемо відзначити книгу «Чигиринський край: з історії церкви та школи (кінець XVIII–початок ХХ ст.)», примірники якої отримають також публічні бібліотеки територіальних громад. У виданні на основі архівних документів висвітлюється історія церковного та шкільного життя у містах та селах Чигиринського району Черкаської області. Більшість документів публікується вперше.

Масштабні дослідницькі проєкти, втілені у подарованій літературі, захоплять усіх, хто цікавиться історією України, визначними постатями минулого.

Ми щиро вдячні Володимиру Степановичу за цінний подарунок, бажаємо краєзнавцю цікавих розвідок і чекаємо нових монографій, що вразять не одного знавця історії.