«Світло і тінь модернізму» – книжково-ілюстративна виставка

«Світло і тінь модернізму» – книжково-ілюстративна виставка

До 130-річчя від дня народження українського художника Анатолія Галактіоновича Петрицького (1895–1964) у відділі мистецтв Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Світло і тінь модернізму».

Хоч Анатолій і народився в Києві, та через фінансове становище мати віддала у притулок, де він набув любові до подорожей і малювання. Головними університетами були суворі, немилосердні життєві випробування. У 1912–1918 рр. Петрицький навчався в Київському художньому училищі. Спалах його обдарування був помічений тоді, коли, ламаючи канони академічного мистецтва, молодий початківець малював ескізи, сповнені світлом та кольоровою енергією. Федір Кричевський, один з учителів Петрицького, відмічав: «Анатоль – живописець божою милістю, рідкісний дар незбагненного чуття кольору».

А. Петрицький – знакова постать української сценографії, митець по-справжньому жив театром. Був художником Молодого театру Леся Курбаса, згодом – головним художником Першого державного драматичного театру УРСР. Створив яскраві декорації та оригінальні ескізи театральних костюмів до вистав і опер у театрах Харкова, Києва.

Анатолій Петрицький – митець невичерпної фантазії та натхнення, працював над плакатами, ілюстрував книжки та журнали, створив велику портретну галерею діячів української культури.

На книжково-ілюстративній виставці «Світло і тінь модернізму» представлено монографії, мистецькі видання, репродукції живопису, графіки, театральні костюми та декорації Анатолія Петрицького.