«Хіти книжкових полиць» – книги, що найбільше сподобалися нашим читачам

Випуск 2

Відділ абонемента Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка пропонує увазі всіх, хто залюблений у книгу й читання, не ті видання, які рекомендовані десятками критиків, а книги, що найбільше сподобалися нашим читачам.

Це видання, які ставлять на паузу найневідкладніші справи, збурюють найсуперечливіші емоції, бентежать найнесподіваніші відчуття, вмикають найпотаємніші мрії, примушують співжити і співпереживати.

Це книги, які вражають, закарбовуються в пам’яті і залишаються з нами надовго.

 

 


Обкладинка книги Заячий костел
«Заячий костел», Василь Шкляр

Василь Шкляр – один з найвідоміших письменників сучасної України. Він є лауреатом багатьох літературних премій, але чи не найдорожча з них – народна Шевченківська.

Із культового «Чорного Ворона» розпочалася давно очікувана екранізація романів «батька українського бестселера».

У романі Василя Шкляра «Заячий костел» розповідь ведеться від імені колишнього литовського партизана на прізвисько Лютас, який урешті-решт піддається на умовляння написати спогади про свою боротьбу. Відверта розповідь несподівано для нього самого переростає у сповідь, повну таємниць, містичних історій, інтимних одкровень. За всім цим пульсує, як жива вода, невтомна жага свободи, природнє прагнення людини бути творцем власної долі й навіть того непідвладного дива, що зветься коханням.


Обкладинка книги Танці з кістками
«Танці з кістками», Андрій Сем’янків

Андрій Сем’янків – лікар-анастезіолог, кандидат медичних наук, блогер, автор науково-популярного бестселера «Медицина доказова і не дуже» та художньої книги «Танці з кістками», яка стала Книгою року BBC у 2022 р.

Події роману Андрія Сем’янківа «Танці з кістками» відбуваються в сучасному Києві. Йдеться про патологоанатома-невдаху Северина, який незадоволений своїм фінансовим станом та досягненнями в особистому житті. Несподівано Донику випадає можливість заробити на ринку трансплантації органів. Попри нелегальність, герой погоджується на злочини в надії збагатитися і налагодити власне життя.

Северин переконує себе, що мертвим і так уже не потрібне те, що він забирає. Поступово, крок за кроком, він перетворюється із пасивного чоловіка, приниженого і ображеного, на самовпевненого та безпринципного злочинця. Один злочин тягне за собою інший. Чи зможе він зупинитися і як далеко здатний зайти?


Обкладинка книги Клавка
«Клавка», Марина Гримич

Марина Гримич – авторка понад 20-ти різножанрових романів. Дія роману «Клавка» відбувається у Спілці письменників України у 1947 році, коли відбувся сумнозвісний Пленум, відомий в історії розгромом української літератури.

Клавка – секретарка Спілки письменників, знає про письменників усе, а драматичні події відбуваються на її очах. Паралельно в її особистому житті настають разючі зміни: вона опиняється в центрі любовного трикутника – між працівником ЦК і молодим письменником-фронтовиком…


Обкладинка книги Юра
«Юра», Марина Гримич

Роман Марини Гримич «Юра» є незалежним продовженням роману «Клавка», який став національним бестселером.

Київ, 1968 р., кінець «відлиги». Юра – студент-фізик, успішний комсомольський ватажок, перспективний науковець-початківець – потрапляє в лещата непростих обставин і в пекло власних сумнівів: потрібно зробити моральний вибір, а він відчуває, що не готовий до цього. Адже життя хлопця є своєрідним буфером поміж двома світами. З одного боку світом «золотої молоді», дітей людей влади, а з іншого – світом його мами Клави, представниці української інтелігенції, що тримає на своїх плечах могутній тил для шістдесятництва.


Обкладинка книги Лара
«Лара», Марина Гримич

«Лара» – це третя книга Марини Гримич у трилогії «Клавка», «Юра», «Лара». Лара – Клавчина внучка. Життя цієї обдарованої, але дуже своєрідної дівчини розкривається через сприйняття і роздуми Клавки, якій доводиться бути головною людиною в родині в часи Чорнобильської катастрофи. Ларі – доньці кримської татарки Аніфе та Клавчиного сина Юри – також випаде зробити серйозний вибір у ситуації навколо любовної інтриги, яка склалася ще в романі «Клавка» і мала своє продовження у книзі «Юра».


 

 


Обкладинка книги Велика Глушина
«Велика Глушина», Крістін Генна

«Велика Глушина» Крістін Генни – відверта і красива історія про боротьбу за виживання, любов, утрату й те глибинне, що живе в серці кожної людини.

Пройшовши В’єтнамську війну, Ернт Оллбрайт повертається додому іншою людиною. Ніколи не знаєш, у якому він настрої. І від цього цілком залежать стосунки в родині.

Втікаючи від внутрішніх проблем, Ернт кидає все і переїжджає з дружиною і дочкою на північ, на Аляску, щоб жити вільно на справді дикій місцині Америки.

Спершу Оллбрайтам здається, що Аляску їм подарував сам Бог. Вони швидко призвичаюються до нового життя. Однак узимку Аляска поринає в темряву… Психіка Ернта не витримує, і в сім’ї знову починається пекло. У маленькому, вкритому снігом будиночку, під покровом північної ночі мама і дочка усвідомлюють страшну правду: їм не допоможе ніхто. Рятуватися у цій глушині їм доведеться самим…


Обкладинка книги Жінка з каюти № 10
«Жінка з каюти № 10», Рут Веа

«Жінка з каюти № 10» Рут Веа – непередбачуваний, моторошний і неймовірно атмосферний детектив, що не відпускає до останнього рядка.

Тревел-журналістка Лора Блеклок вирушає у відрядження своєї мрії – тиждень на розкішному круїзному лайнері. «Аврора» відчалює від берега, і Ло насолоджується чудовою подорожжю. Та вже скоро ідилія розбивається на друзки.

Першої ж ночі Ло чує сплеск, ніби за борт впало тіло. Однак вранці виявляється, що всі гості та персонал на місці – усі, окрім загадкової жінки із сусідньої каюти, яку ніхто, крім Лори, не бачив. Чи існувала вона насправді, а чи лише привиділася журнілістці?

Лора прагне довести, що сталося вбивство, а на борту, можливо, є злочинець. Тим часом «Аврора» виходить далі й далі в море, а Ло бачить напис на запітнілому склі «ПРИПИНИ КОПАТИ»…


Обкладинка книги 9 листопада
«9 листопада», Коллін Гувер

«9 листопада» Коллін Гувер – це роман про кохання: несподіване, полум’яне, всеохопне, але неможливе… Дев’яте листопада для кожного з них – це і біль, і втрата, і день їхнього знайомства. Однак обставини такі, що разом їм не бути.

Бен допомагає Феллон стати впевненішою в собі, і вона переїздить до іншого міста, щоб втілити мрії. Чоловік залишається і починає писати книгу про них.

А ще домовляються зустрічатися щороку дев’ятого листопада. Вони нічого не знають один про одного і не спілкуються впродовж року.

У закоханих тільки один день на рік! Та насправді їх поєднує значно більше, ніж здається на перший погляд…


Обкладинка книги Кафе на краю світу: бестселер-мотиватор №1
«Кафе на краю світу», Джон П. Стрелекі

Джон П. Стрелекі – популярний американський письменник, автор п’яти бестселерів. Продажі його книжок сягають позначки у 3 мільйони примірників, і кількість його прихильників невпинно зростає. Джон П. Стрелекі роками працював стратегічним радником для компаній та урядів у всьому світі. Він входить до ста визначних постатей у галузі лідерства та особистісного розвитку, які надихають найбільше.

Чому ви тут?
Чи боїтеся ви смерті?
Чи вдоволені ви?

Книга Джона П. Стрелекі «Кафе на краю світу: бестселер-мотиватор №1»допоможе в пошуках відповідей на ці три запитання, які написані на останній сторінці меню. З нею ви запалите вогонь у душі, усвідомите, що цінне, а що – марнота, поглянете на життя інакше, незалежно від набутого досвіду. Чарівна, легка й глибока, ця книжка вплине на ваш світогляд і назавжди змінить життя.


Обкладинка книги Повернення до кафе на краю світу: наснажливе продовження бестселера №1
«Повернення до кафе на краю світу», Джон П. Стрелекі

Події, описані в книжці «Повернення до кафе на краю світу: наснажливе продовження бестселера №1», повертають читачів у те місце, де завжди є смачна їжа і де ставлять запитання, які спонукають замислитися про най важливіше. Але це вже три інших запитання. Тож улаштовуйтеся зручніше й насолоджуйтеся поверненням до кафе на краю світу.

"Чи я живу життям, яке хочу прожити?" Це питання спонукає замислитися, чи відповідає ваше життя вашим справжнім бажанням, а не лише очікуванням інших.

"Чи я боюся смерті, тому що ще не почав жити?" Воно торкається теми страху перед втраченими можливостями та закликає до сміливості жити повноцінно вже зараз.

"Чи я вірний собі?" Це запитання про автентичність – чи не зраджуєте ви своїм цінностям, мріям і внутрішньому голосу.