
«Міст між епохами» – книжково-ілюстративна виставка
До 210-річчя від дня народження українського композитора та громадського діяча, автора мелодії Державного Гімну «Ще не вмерла Україна» Михайла Вербицького (1815–1870) у відділі мистецтв Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Міст між епохами».
Народився майбутній композитор та хоровий диригент 1815 року в селі Явірник на Галичині в сім’ї греко-католицького священника. Основи музичної освіти М. Вербицький опанував у музичній школі при кафедральній церкві у Перемишлі, де співав у хорі. Згодом навчався в духовній семінарії у Львові, був керівником хорів. А 1856 році став парохом Покровської церкви в селі Млини на Яворівщині, де й прослужив чотирнадцять років.
Ще за життя композитор здобув визнання як творець хорів та театральної музики. Справжніми перлинами Михайла Вербицького стали водевілі, мелодрами, хорові симфонії-увертюри, солоспіви. Писав музику на вірші Ю. Федьковича, В. Шашкевича, Т. Шевченка.
1863 року у львівському часописі «Мета» надрукували текст «Ще не вмерла Україна» Павла Чубинського, а Михайло Вербицький згодом написав до нього мелодію. Спершу – для цитри (струнний щипковий інструмент), а потім для хорового співу. Пісня набула широкої популярності, її співали Січові Стрільці, вся Галичина. Слова й музику пісні друкували в багатьох вітчизняних та зарубіжних виданнях.
У роки незалежності, 15 січня 1992 р., Верховна Рада України затвердила музику, написану композитором М. Вербицьким, як мелодію Державного Гімну України (текст Павла Чубинського). За словами композитора С. Людкевича, «Вербицький для нас є не тільки музикантом, а також символом національного відродження…»
На книжково-ілюстративній виставці «Міст між епохами» представлено книги, монографії, публікації з періодики, світлини, ноти творця Державного Гімну України композитора Михайла Вербицького.