Наші дарувальники у квітні 2024 року
Нові дарунки від Благодійного фонду Дениса Парамонова
Благодійний фонд Дениса Парамонова продовжує виконувати культурно-просвітницьку місію, забезпечуючи бібліотеки країни книгами. Сьогодні до Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка завітали представники Благодійного фонду Дениса Парамонова з цінними виданнями, які отримають в дарунок обласні бібліотеки міста та публічні бібліотеки територіальних громад Черкащини. Подаровані книги видані саме за ініціативи Фонду і тепер користувачі бібліотек зможуть насолоджуватися виданнями про видатних українців, а саме – драматурга Григорія Квітку-Основ’яненка та Григорія Сковороду. Фотоальбом «Харківська область» дасть змогу помилуватися чудовою і неповторною Харківщиною, яка була, є і завжди буде українською. А спеціальна розмальовка для дітей «Фортеці Слобідської України» дасть можливість діткам не тільки весело провести час, але й мати з цього користь, адже таким чином вони пізнають, якими були захисні фортеці на Слобожанщині.
Щиро вдячні БО «Благодійний фонд Дениса Парамонова» за таку добру ініціативу і бажаємо вдалих проєктів та творчих звершень.
Подарунок бібліотеці від Володимира Бойка
Цінні видання отримала в дарунок Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка від кандидата історичних наук, директора Чернігівського регіонального центру підвищення кваліфікації Володимира Бойка.
Науково-популярне видання «Владні інституції Чернігово-Сіверщини: ілюстрована історія» розповідає про майже тисячолітній період історії владних інституцій на Чернігово-Сіверщині як частини України та європейського простору: процес становлення органів державної влади та місцевого самоврядування, їхні структури, функції, повноваження, взаємини, адміністративно-територіальний устрій. Основною особливістю ілюстрованої історії є її форма та візуалізація. Матеріал подається головним чином через зображення, які супроводжуються мінімально необхідним текстом. До речі, видання цієї книги приурочене до тисячоліття від утворення першого, відомого з літопису, Чернігівського князівства, яке відзначається в 2024 році.
Збірники наукових праць «Розумовські зустрічі» підвищать рівень обізнаності користувачів з історії та сучасного розвитку державного будівництва в Україні, відновлення історичної та національної пам`яті, дослідження питань формування адміністративно-територіального устрою та системи владних інституцій України. На сторінках видань публікуються статті, що аналізують теоретичні та практичні здобутки у галузі історії, права та державного управління.
Щиро вдячні пану Володимиру за таку добру ініціативу, адже подаровані видання стануть в нагоді всім, хто прагне якомога більше дізнатися про Україну як сучасну європейську демократичну державу з давнім та своєрідним корінням.
Подарунок від Олександра Самкова
Краєзнавча скарбничка Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка поповнилася цікавою коштовністю. Свою нову книгу «Загадкові літери на цеглі» бібліотеці подарував вчений секретар Черкаського обласного геральдичного товариства Олександр Самков.
Великоформатне, ілюстроване видання (в співавторстві з Ігорем Лавріненком і Анатолієм Шостопалом) привертає увагу земляків до нового напряму колекціонування – брикофілії (від англ. – brick – цеглина), незвичного в Україні, але вже добре відомому в Європі. Книг подібної тематики в Україні – одиниці. Випередили черкащан тільки дослідники з Києва, Одеси та Бахмута. Справа в тому, що збирання і вивчення старовинної цегли – не самоціль, це ще один спосіб зануритися у незвідану царину історії рідного міста. Зі сторінок книги постає втрачена архітектурна спадщина Черкас, історія цегелень Мошногородищенського маєтку графині К.А. Балашевої, і, взагалі, олюднена історія виробництва цегли в Черкасах і навколишніх повітах. Родзинкою видання є світлини, які публікуються вперше.
Ми щиро дякуємо Олександру Миколайовичу за цінне видання і бажаємо, щоб його час «збирати каміння» перетворився на нові відкриття і нові книги.
Подарунок від Оксани Сірої
Чудовий подарунок – батик «Жіноче» – отримала Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка від знаної мисткині Оксани Сірої.
Оксана Валентинівна вже багато років плідно працює в різноманітних техніках та жанрах живопису, а також займається викладацькою діяльністю. Протягом березня–квітня 2024 р. у приміщенні бібліотеки з успіхом експонувалася персональна виставка декоративного живопису Оксани Сірої «Гороскоп емоцій», основу якої складала серія образів 12 знаків зодіаку (2022–2024 рр.).
Упевнені, що прекрасна робота художниці – батик на шовку «Жіноче» – доповнить колекцію мистецьких творів бібліотеки та подарує нові приємні емоції нашим гостям.
Щиро вдячні Оксані Валентинівні за прекрасний дарунок!
Подарунок бібліотеці від Національного музею Голодомору-геноциду
Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка отримала від Національного музею Голодомору-геноциду в дарунок цінні видання.
Книга Лавра Нечипоренка «33-й рік» – спогади із вражаючим змістом і не менш вражаючою історією про одну з найтрагічніших сторінок в історії українського народу – Голодомор. У своїй розлогій оповіді автор розповідає про долю людей в жорнах масових репресій у радянській Україні на початку 1930-х років.
Книга Андрія Козицького «Велика брехня. Методи, наративи та динаміка заперечення Голодомору» висвітлює історію заперечення Голодомору впродовж 1932–2022 років, виокремлює головні методи та моделі цього заперечення, здійснює аналіз наративів, що їх поширювали раніше й продовжують розповсюджувати тепер противники визнання Голодомору актом геноциду.
Щиро дякуємо ініціаторам за подаровані книги, які, безсумнівно, стануть в нагоді всім, хто цікавиться історією та допоможуть усвідомити трагічність тих страшних подій.
Подарунок бібліотеці від президента Української асоціації юдаїки Віталія Черноіваненка
За сприяння Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка отримала в дарунок цінні видання від президента Української асоціації юдаїки Віталія Черноіваненка.
Добірка книг якнайповніше розкриває дослідження з історії, мови, релігії, літератури, мистецтва та інших аспектів життя євреїв в Україні і світі, висвітлює важливі аспекти українсько-єврейських взаємин.
Черкаська ОУНБ щиро дякує всім причетним за подаровані видання, які стануть в нагоді всім, для кого українська регіональна історія не є байдужою, а дає наснагу для вивчення минулого і сьогодення нашої Батьківщини.
Подарунок бібліотеці від Анатолія Подольського
За сприяння Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка отримала від директора Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолія Подольського добірку видань, які розкривають тему Голокосту, вчиненого нацистами щодо євреїв та інших народностей у часи Другої світової війни.
Отримані навчальні й наукові видання з історії Голокосту на теренах України, методичні й просвітницькі матеріали, спогади дивом вцілілих очевидців трагедії, номери наукового часопису стануть безцінним джерелом інформації в науково-просвітницькій та виховній діяльності.
Щиро дякуємо всім причетним за поповнення фондів нашої бібліотеки надзвичайно потрібною літературою, яка ознайомить користувачів із трагічними сторінками історії, дасть змогу пам’ятати про загиблих та робити висновки з минулого.
Подарунок бібліотеці від Олександра Реєнта
За сприяння Управління культури та охорони культурної спадщини та з ініціативи голови Національної спілки краєзнавців України Олександра Реєнта фонд Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка поповнився цінними краєзнавчими виданнями.
Сьогодні роль краєзнавчих досліджень надзвичайно важлива, адже саме вони сприяють відродженню духовності, історичної пам’яті, формуванню у молоді любові до рідного краю, національного патріотизму, відповідальності за збереження історико-культурного надбання. Тож щиро дякуємо всім причетним за подаровані видання, які неодмінно стануть в нагоді всім, хто цікавиться історією своєї малої Батьківщини, вивчає минуле та сьогодення України в цілому.
Подарунок бібліотеці від Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича
За сприяння Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка отримала добірку видань від Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича.
Подаровані книги якнайповніше розкривають дослідження важливих тем: сприйняття європейських цінностей українським суспільством, освітні проблеми національних меншин в Україні, археологічні знахідки, проблеми історії війн і військового мистецтва, поглиблене вивчення української соціолінгвістики, діалектології, лексикології й культури загалом тощо.
Щиро дякуємо всім причетним за поповнення фондів нашої бібліотеки цікавими виданнями, які стануть в нагоді всім, кого цікавить історія, українська мова і традиційна культура українців.
Подарунок бібліотеці від Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим
Книжковий фонд Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка збагатився виданнями, які за сприяння Управління культури та охорони культурної спадщини отримали від Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.
Книги про дослідження Криму від доісторичних часів до наших днів, походження кримських татар, розквіт та занепад їх державності, жорстоку депортацію у роки Другої світової війни, релігійно-філософську спадщину Кримського ханства, відомих кримських татар, кримськотатарську прозу українською дадуть змогу користувачам ще більше дізнатися про унікальну культуру, традиції, звичаї і обряди цього волелюбного народу
Щиро дякуємо всім, хто долучився до такої доброї ініціативи.