Видання про край у 2025 році

Козак, Дарина. На берегах Хоролу і Сули. Полтавські шляхи Тараса Шевченка [Текст] :  [Образотворчий матеріал] / Дарина Козак, Сергій Козак ; НАН України, Ін-т літ. ім. Т. Г. Шевченка. – Київ : Літ. Україна, 2023. – 130 с. : іл


Від зустрічі до зустрічі, від твору до твору, від оселі до оселі, від малюнка до малюнка веде читача духовним і водночас географічним сюжетом перебування Тараса Григоровича на Полтавщині книжка-альбом «На берегах Хоролу і Сули».

Читаючи її, вдивляючись у розкішні розсипи ілюстрацій, часом аж подих перехопить у захваті – який масив матеріалу на цю тему, яке густе, суцільне «покриття» Полтавщини Шевченковими думою і долею, його дорогами і словом.

Шевченко, Тарас Григорович. Воюючий Шевченко [Текст] : мала світоголяд. кн. укр. воїна : [зб. поезій / Шевченко Т. Г. ; передм. М. Томенка]. – Черкаси : Чабаненко Ю. А., 2024. – 113, [1] с


Збірку поезій укладено із головних світоглядних творів Т. Г. Шевченка – нашого батька національної ідеї.

Видання стане у нагоді для українського воїна, волонтера, медика і рятувальника.

 

 

Озірний, Олексій Антонович. Тернова гілка [Текст] : [поезії] / Олексій Озірний ; [передм. Поліщука В. Т.]. – Черкаси : Чабаненко Ю. А., 2024. – 98, [2] с.


Поетична мова талановитого поета має цілу низку видимих або відчутних індивідуальних рис. Варто наголосити на її мислительності, до того ж – раціональній мислительності, хоч у ній зустрічаємо й непоодинокі маркери «чогось такого», непоясненого, зі світу небесного чи міфологічного. На рису мислительної раціональності «працює» й вельми помітна емоційна стриманість поетичного слова митця.

У цій книжці представлено 70 віршів автора.

 

Месевря, Ольга Іванівна. Відповідальний за час [Текст] / Ольга Месевря ; [передм. авт.]. – Черкаси : Чабаненко Ю. А., 2024. – 315, [4] с.


Кажуть, ми приходимо у світ не зі своєї волі та ще ж і з непростим завданням: зрозуміти і прийняти його як даність, знайти своє місце в ньому. Але цього замало: перш за все мусимо зрозуміти себе, пояснити собі ж суть свого існування. І, найголовніше, – визначити орієнтири. Самотужки. Якщо немає чіткої позитивної мети – життя втрачає сенс, а потім зникає й бажання жити. Важко… Де, в кого шукати підказку, адже час перебування на Землі обмежений? Як ростити душу? Може, хоч частково, відповідь у книгах, зокрема – у цій?

 

 

Шевченків заповіт свободи [Текст] / НАН України, Ін-т літ. ім. Т. Г. Шевченка ; [упоряд. С. Козак ; відп. ред. Т. Летнянчин]. – Київ : Літ. Україна, 2025. – 310 с.


Особливість видання в тому, що воно містить фактично документальний літопис безнастанного звернення до Шевченкових ідей української еміграції від років Другої світової війни і майже до кінця ХХ століття. Матеріал узято з унікального джерела – газети «Українські вісті», прецікавого часопису, що тривалий час служив на користь не якійсь окремій партії чи групі людей, а всьому українству – на різних континентах і на Батьківщині. Настільки злободенною є тематика зібраних публікацій, свідчать бодай деякі їхні назви – «З Шевченком проти Москви», «Чий Шевченко?»…