Видання про край у 2025 році
Варавва-Кобець, Олекса. Записки письменника [Текст] / Олекса Варавва-Кобець ; [упоряд. І. Максимов]. – Київ : Панмедія, 2024. – 147 с. : іл.
«Записки письменника» – це спогади Олекси Варавви-Кобця про пережите ним і друзями-письменниками в першій половині бурхливого ХХ століття. Це книга великої історичної ваги, бо в ній словами очевидця описані події, що як мозаїка складають картину складного для нашої держави періоду: прийняття ІІІ та ІV Універсалів, загарбання Києва більшовицькими окупантами… Через участь автора у культурному і літературному процесі, дізнаємося про життєві обставини Павла Тичини, генерала армії УНР Юрка Тютюнника, трагедію письменника Миколи Хвильового, суд над СВУ і нові фрагменти з історії Могили Тараса Шевченка.
Тарасова світлиця [Текст] : літ.-мистец. альм. Число 1. Стратегія розвитку заповідної справи в Україні: наук.-практ. семінар, Канів, 6–7 листоп. 2015 р. / Шевченків. нац. заповідник ; [упоряд. І. Д. Ліховий, М. В. Піняк ; наук. ред. І. Д. Ліховий]. – Черкаси : О. М. Третяков, 2015. – 258 с. : іл.
Видання містить матеріали науково-практичного семінару та наукові праці, в яких автори висвітлюють актуальні проблеми розвитку заповідної справи в Україні, минувшину та сьогодення меморіалу Тараса Шевченка у Каневі в контексті державної політики збереження національної культурної спадщини.
Скорина, Олександр Іванович. Не втрачаймо здобуте [Текст] / Олександр Скорина. – Київ : Панмедія, 2025. – 145 с. : іл.
Становлення та розвиток громадсько-політичних процесів в Україні кінця 80-х – початку 90-х років ХХ століття подано на прикладі окремо взятого регіону (Канівщина, Черкащина), проте в контексті подій, що відбулися у державі в цілому.
Автор свої особисті сімейні спогади використав як полотно для зображення соціальних умов, в яких формувався національний політичний і громадський активіст.
Скіфія, 2014. Літо [Текст] : альманах / [упоряд. О. В. Апальков]. – Канів : Склянка Часу, 2014. – 399 с. : іл.
Літературний альманах зібрав 73 оповідання сучасних авторів. Кожний твір – це окрема історія, в якій присутня фантазія, стиль автора, його майстерність, та особливий погляд на події й життя. Оповідання трансформуються так само, як змінюється світ навколо. Те про що ми мріяли колись, може не статися з часом. Але автори мають надію, що їх оповідання змінять цей світ, і він стане краще.
Пономаренко, Борис Йосипович. Сила роду нашого [Текст] : [поезії, пісні] / Борис Пономаренко ; [передм. П. Засенка]. – Київ : Жнець, 2023. – 206 с. : іл., ноти.
Більша частина поетичних творів даної збірки відомого політичного та громадського діяча Бориса Пономаренка присвячено тяжким випробуванням, які випали на долю нашого народу через військову агресію росії. Є у книзі й пов’язані з дитинством автора, рідною Черкащиною, поезії, інтимна лірика та окремий розділ, присвячений українській пісні.