«Подаруй книгу бібліотеці» – підсумки акції

Передати книгу бібліотеці — означає подарувати їй друге життя і справжнє задоволення багатьом читачам на довгі роки. Тож в рамках святкової акції «Подаруй книгу бібліотеці» з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка отримала в подарунок надзвичайно цікаві видання, які після попередньої обробки та каталогізування займуть гідне місце на полицях нашої книгозбірні.

 

 

Наш фонд поповнився третьою книгою Степана Ленкавського «Український націоналізм. Твори. Т. 3. Совєтознавство». Надійшов подарунок від голови Івано-Франківської обласної ради, доктора політичних наук, упорядника збірника Олександра Сича. Усі томи виходять під однією назвою – «Український націоналізм», але кожнен присвячений якійсь окремій тематиці. До третього тому збірника праць відомого ідеолога та Провідника ОУН Степана Ленкавського ввійшли публікації, в яких автор аналізує різні сфери суспільного життя СРСР та підсовєтської України: політичну, економічну, соціально-демографічну та культурну. До прикладу, Ленкавський вирішив порахувати, скільки населення Україна втратила від голодоморів, репресій та переселення. Цифра вийшла шокуюча – 29 мільйонів осіб станом на 1959 рік. Це були надзвичайно складні розрахунки, тому місцями цю книгу важко читати. Проте вона дуже актуальна в умовах нинішньої війни, адже сьогоднішня московщина – це міні совєцький союз», – говорить упорядник.

Дякуємо Олександру Максимовичу за подарунок, який буде цінним для кожного українця, який переживає за майбутнє нашої держави.

 

 

Книжковий фонд бібліотеки збагатився на видання, яке подарував книгозбірні Анатолій Волошин, колишній міський голова міста Черкаси. Книга Олеся Донія «Українська мрія. 25 сходинок до суспільного щастя» – це своєрідний дороговказ з формування української національної ідеї. Книжка складається з 25 розділів і, на думку автора, саме стільки сходинок необхідно знати й подолати кожному українцю заради власного щастя та процвітання України. Книгу Олесь Доній написав у співавторстві із 33 українськими активістами та громадськими діячами, які з точки зору власних поглядів, знань та досвіду намагаються поглибити концепцію «25 сходинок до суспільного щастя».

Дякуємо пану Анатолію за таку добру ініціативу, адже переконані, що цю книгу належним чином оцінять всі, кому небайдужа доля України.

 

 

Також ми отримали чудовий подарунок від Валентини Шкребтій, директора Публічної бібліотеки Корсунь-Шевченківської міської ради, – збірки поезій Владлена Ковтуна «Я вам завдячую усім…» та Василя Бур’яна «На третій планеті від сонця». Головні мотиви віршів обох авторів – заклик до небайдужості до долі України, її сучасного й майбутнього, до долі українців, до долі рідної мови, заклик до єднання та братерства. Дякуємо пані Валентині за подаровані проникливі та емоційні збірки поезій, які припадуть до душі всім шанувальникам віршованого мистецтва, а їх авторам зичимо нових творчих звершень на літературній ниві.

 

 

Щедрим подарунком бібліотеці стали книги від видавчині та засновниці проєкту «Читай українською» Нелі Раіни.

Книжка Надії Гармазій «Канікули з єдинорогом» сподобається наймолодшим читачам, адже тут і захопливі пригоди, і нерозгадані таємниці, і небезпеки, які чатують на кожному кроці на головних героїв – Ярика, Маргариту та їхнього друга Єдинорога.

А на книжкову полицю детективних історій потрапить роман Олени Скуловатової «Імаго людини». Це історія з захопливим пригодницьким сюжетом, що порушує тему використання OSINT (пошук інформації з відкритих джерел) та безпеки в мережі, нагадуючи, що будь-яке повідомлення може перетворитися на зброю.

Щиро дякуємо пані Нелі за чудові презенти й бажаємо нових перемог у письменницькій та видавничій справі. 

 

 

Книжковий фонд бібліотеки поповнився чудовим виданням «На довгій ниві», автором якого є наш земляк із Тальнівщини, вчитель, письменник, перекладач українською мовою багатьох відомих творів Степан Ковганюк (нині покійний). Ця книга у 2-х частинах побачила світ завдяки онучці письменника Ніні Багрій, яка люб’язно презентувала твори Черкаській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Тараса Шеченка. Жінка здійснила свою заповітну мрію – зробити все і навіть більше, аби рукописи Степана Петровича були надруковані й видані. Майже 40 років (саме стільки минуло від дня смерті автора) вони чекали на це, їх зберігали в певні періоди і члени родини, і сільська школа. Насичена народними та авторськими висловами, багатою мовою повість-хронологія із власного життя заслуговує на увагу, адже наскрізь пронизана любов’ю до свого рідного краю, цікавими історичними описами, спогадами, правдивими, без жодних прикрас, розповідями про життя шанованих односельців. Ці спогади ще раз підтверджують, що кожен свідомий українець має знати й пам’ятати історію свого роду, свого народу у всій її повноті, красі та барвах заради щасливого майбутнього прийдешніх поколінь.

Щиро вдячні пані Ніні за подаровані книги, які неодмінно стануть в нагоді всім, хто цікавиться історією рідного краю.

 

 

Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка акумулює видання різних жанрів, щоб задовольнити вподобання найвибагливіших користувачів. Ми тішимося, що отримуємо подарунки й можемо поділитися ними з людми, щоб зерна доброти, сердечності, знань і патріотизму проросли в кожному серці. Щиро вдячні дарувальникам за цікаві видання і ласкаво запрошуємо всіх ознайомитися з ними, відкрити для себе світ поетів і прозаїків, ліриків і науковців.