«Детективна подорож у просторі й часі» – творча зустріч із письменником Дмитром Безверхнім

25 травня в Черкаській обласній універсальній науковій бібліотеці мені Тараса Шевченка відбулася творча зустріч із письменником Дмитром Безверхнім «Детективна подорож у просторі й часі». Молодий і перспективний прозаїк – наш земляк, родом із старовинного козацького села Паланка на Уманщині.

Як з’явилося в молодого хлопчини бажання писати детективні історії? Проросло з любові до читання книг класиків цього жанру. У юності з’явилася ідея писати, і не абищо, а саме ретродетективи. Доробок письменника друкували в журналах «Дніпро» та «КОЛО», пан Дмитро є співавтором досить популярної серії «Теплі історії» від видавництва «Брайт Букс». А ще може пишатися відзнаками літературних конкурсів: «Європа» від журналу «Текст-Over» та «Витоки 2016» від університету «Острозька академія», перемогою в конкурсі короткої детективної прози «Це ж елементарно, сер...».

Наймолодший детективіст України вразив присутніх легкістю у спілкуванні, інтелектом, а ще іскрометним гумором. Без вагань, щиро поділився, які події супроводжують написання книг, що знаходиться за лаштунками детективних історій, як любить ховати за красивими словами страшні речі. Письменник представив книги «Порцеляновий погляд» та «Порядні пані вмирають самітно», які відкрили Черкащину, а саме стародавню Умань, на детективній мапі України.

Дмитро Безверхній розповів, що у творчості керується принципом легендарної Агати Крісті: детектив – це завжди справедливість, хай як мало її насправді буває в реальному житті.

Письменник закликав присутніх на зустрічі читати, бо книга, попри всі події та катаклізми, завжди на часі. І не боятися творити, ризикувати, бо будь-яка мить може виявитися доленосною.

Цікавий, неординарний, із багатющим словниковим запасом та соковитою мовою, пан Дмитро став кращою рекламою своїх детективних романів. Так і захотілося вхопити до рук книгу і зануритися в хитросплетіння сюжетних ліній, блукати разом із героями вуличками Умані ХІХ століття, послухати гомін багатонаціонального провінційного міста, де відбуваються такі події, що захоплює подих!

Черкаська ОУНБ імені Тараса Шевченка щиро вдячна Дмитрові Безверхньому за неповторне знайомство і зичить натхнення, реалізації всіх творчих задумів. Чекаємо нових захоплюючих детективних романів!