«Художник з плеяди бойчукістів» – книжково-ілюстративна виставка
Із нагоди 130-річчя від дня народження художника Івана Падалки (1894–1937) у відділі мистецтв Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Художник з плеяди бойчукістів».
Іван Падалка – видатний художник і педагог доби Розстріляного відродження. Народився 1894 року в селі Жорнокльови Золотоніського повіту (нині – Драбівський район на Черкащині). Як зазначали критики: «Бунтар із юності…, автор «незручних публікацій», декламатор рядків Шевченка, а разом з тим усім – відвертий носій національного начала». Учень і послідовник мистецьких принципів М. Бойчука, митець подолав усі етапи фахового становлення: керамічна школа в Миргороді, Київське художнє училище, майстерня Михайла Бойчука в Українській академії мистецтв.
Творча спадщина митця – твори живопису, графіки, агітаційні плакати, обкладинки та ілюстрації до книжок українських та зарубіжних авторів, кераміка, монументальні розписи Луцьких військових казарм у Києві, Червонозаводському театрі Харкова (автор фрески «Відпочинок»).
Професор живопису Іван Падалка був заарештований 1936 року як «ворог народу», а 1937 року був страчений разом із М. Бойчуком, В. Седлярем, С. Нелепинською-Бойчук. Понад 20 років ім’я художника було викреслене з людської пам’яті. Творчі роботи, щоденники, рукописи були знищені. Нині світле ім’я Івана Падалки реабілітоване, його чудові твори повернулися в Україну.
На книжково-ілюстративній виставці «Художник з плеяди бойчукістів» представлені книги, мистецькі видання, репродукції живопису та графіки, публікації з періодичних видань, світлини, які розкривають життя та творчість Івана Падалки, яскравого представника школи Михайла Бойчука.