«Класик українського малярства» – виставка-портрет

До 150-річчя від дня народження Фотія Красицького – живописця, графіка, педагога – у відділі мистецтв Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка підготовлено виставку-портрет «Класик українського малярства».

Фотій Степанович Красицький належить до плеяди українських художників, талант яких розкрився на початку ХХ століття. Народився майбутній митець у с. Зелена Діброва на Черкащині, був близьким родичем Тараса Шевченка, онуком його старшої сестри Катерини. Чудова земля Кобзаря ніби передала хлопцеві у спадок здібності до малювання. Фотій Степанович мав академічну образотворчу освіту. Він писав: «…безпосередніми своїми вчителями, які дали мені розуміння мистецтва, дали основи художньої культури, вважаю послідовно М. Мурашка, М. Пимоненка, О. Попова, К. Костанді та І. Рєпіна». Життя в мистецтві, творчий доробок митця співзвучні з його художнім кредо – оспівати красу й велич простої людини та природи України. «Я селянин, і все народне мені рідне, близьке» – красномовно промовляють полотна. Художник віддавав перевагу композиціям із простим сюжетом і яскравим національним колоритом: «Селянська дівчина  біля тину», «Просвітитель», «Біля криниці», «Село Кирилівка». Знаковим у творчості Фотія Степановича стало історичне полотно «Гість із Запоріжжя», яке відразу долучило автора до плеяди кращих українських художників. Впродовж життя створював Фотій Степанович і свою живописну Шевченкіану – «Шевченко в майстерні», «Шевченко на Чернечій горі», «Шевченко в творчому екстазі», а також  широку галерею портретів видатних діячів української культури, серед яких чарівний і неповторний портрет Лесі Українки.

На виставці – книги з історії українського мистецтва другої половини ХIХ – ХХ століття, монографія П. Мусієнка «Фотій Красицький», репродукції робіт талановитого художника з музейних зібрань, фотографії, статті з періодичних видань.