Участь директорки Черкаської ОУНБ імені Тараса Шевченка у Всесвітньому Конгресі IFLA у Роттердамі

Директора КЗ «Обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка» Черкаської обласної ради Людмилу Дядик було обрано переможцем Лідерського гранту на 2023 рік від Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ IFLA (WLIC 2023) і запрошено виступити на 88-й Генеральній конференції та асамблеї, що відбувається в Rotterdam Ahoy Convevttion Center із 21 по 25 серпня 2023 року в м. Роттердамі, Нідерланди.

Тема цьогорічного Конгресу «Працюймо разом, бібліотеко!» («Let's work together, let's library!») об’єднала 3000 учасників зі 130 країн світу, які обговорювали найрізноманітніші теми, що нині хвилюють бібліотекарів. Сесії, в яких 23 серпня взяла участь директор Черкаської ОУНБ імені Тараса Шевченка:

  • Збір новин під час конфліктів та криз, із доповіддю «Роль SUCHO та співпраця з публічних бібліотеками України у збереженні культурної спадщини під час війни».
  • Глобальні нові лідери: дорожня карта для реалізації, із доповіддю «Що заважає економічному розвитку бібліотек в Україні».

Спілкувалися про війну, що веде Росія проти України. Також на сателітній зустрічі в Амстердамі 17 серпня демонструвалося відео про роботу бібліотек Черкаської області, спрямовану на збереження культурної спадщини під час збройної агресії.

Щира подяка професору Школи інформації Державного університету міста Сан-Хосе штату Каліфорнія, доктору Юлії Госарт за надзвичайну підтримку та допомогу в Конгресі!

Україну також представляла Катерина Алексєєнко, координаторка з розвитку в «Жива сучасна бібліотека»  – БФ «Бібліотечна країна зі Львова», яка на виставці Конгресу презентувала свій плакат про війну та проводила збір книг для бібліотек нашої країни.

Разом наближаємо Перемогу! Робимо все, що можемо, там, де ми є!