Наші дарувальники в січні 2024 року


 

«Подарунок від краєзнавців Івано-Франківщини»

Щиро дякуємо Василю Миколайовичу Мельниченку за передані до фонду Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка пізнавальні книги від прикарпатських друзів-краєзнавців.

Історико-культурологічне видання «Прикарпаття: спадщина віків» містить багатий різноплановий ілюстративний і текстовий матеріал, який розкриває величну красу природи та неповторний колорит місцевої традиційної культури Карпатського краю, проливає світло на його складну і героїчну історію, демонструє туристичний потенціал Івано-Франківської області.

В історико-краєзнавчому виданні «Уклін Вам, Задубрівці: Історія села Задубрівці» на основі широкої джерельної бази, зокрема, архівних, музейних, бібліотечних даних відтворено яскраві сторінки історії, культури, побуту, звичаїв жителів села Задубрівці.

Відкриваючи ось такі книги, насправді отримуєш рідкісну можливість відчути дух і колорит тієї чи іншої епохи, поринути в її неповторну атмосферу, вдивляючись у давні й сучасні світлини, знову і знову співпереживаєш події нашої історії.

Видання стануть в нагоді всім, для кого українська регіональна історія не є байдужою, а дає наснагу для вивчення минулого і сьогодення нашої Батьківщини.

 

 


 

«Подарунок бібліотеці від Олександра Шумила»

Нещодавно Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка отримала чудовий подарунок від нашого земляка, поета зі Шполянщини, Олександра Шумила – збірки поезій «Дорога додому» та «На крилах часу». Збірки дуже різні за тематикою: тут і любовна, і пейзажна, і філософська, і патріотична лірика. Книги обов’язково знайдуть своїх вдячних читачів, адже поезія автора вражає своєю щирістю, душевністю, надзвичайною легкістю та глибиною.

Щиро дякуємо пану Олександру за подарунок і зичимо натхнення та нових творчих звершень на літературній ниві.

 

 


 

«Подарунок бібліотеці від Дмитра Кришовського»

Як приємно розповідати про подарунки-книги, які отримує Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка. Мова йде про оригінальний каталог робіт художника Дмитра Кришовського «654», наклад якого обмежується 99 примірниками.

Роботи художника, створені за 654 дні, є своєрідними правдивими та відвертими мистецькими хроніками російсько-української війни. У графічних композиціях митця – жах війни і одночасно промінь надії, який зараз так потрібен кожному українцю.

Щиро вдячні пану Дмитру за неповторні роботи, які западають в душу і залишаються там назавжди, та зичимо натхнення, успіхів і реалізації нових цікавих проєктів.

 

 


 

«Подарунок бібліотеці з Івано-Франківська від Олександра Сича»

Три унікальні видання отримала Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка від голови Івано-Франківської обласної ради, доктора політичних наук, кандидата історичних наук Олександра Сича.

Фонд книгозбірні поповнився четвертою книгою Степана Ленкавського «Український націоналізм. Твори. Т. 4. Міжнародна політика». Всі томи виходять під однією назвою – «Український націоналізм», але у кожному томі зібрані праці по якійсь окремій тематиці. До четвертого тому збірника творів відомого ідеолога та Провідника ОУН ввійшли праці, що окреслюють погляди автора на зовнішньополітичний вимір умов і перспектив українського національного визволення в післявоєнний період. Він укладений зі статей, опублікованих в еміґраційній пресі, внутрішньоорганізаційних збірниках ОУН-б і виявлених у її закордонних архівах.

Цікавим є й подароване монографічне видання «Монастирі давнього Галича – духовні обереги української нації». У цій книзі йде мова про 29 монастирів, які діяли на території Галича та прилеглих теренах і були центрами культури, цивілізації, писемності, духовності й християнської ідентичності — усіх складових, що визначають самобутність українського народу.

До збірника наукових праць «Націоналізмознавство» ввійшли статті авторів, які стали переможцями І Всеукраїнського конкурсу наукових робіт імені Степана Ленкавського «Сучасний український націоналізм» та дайджест досліджень українського націоналізму протягом 2022–2023 років. «Наразі націоналізм є дуже популярним, але, на жаль, дослідження з історії українського націоналізму досі на низькому рівні», – говорить редактор книги Олександр Сич та вважає за потрібне розвивати та якомога глибше досліджувати певну галузь.

Щиро дякуємо пану Олександру за чудові книги, які неодмінно стануть в нагоді всім, хто цікавиться історією, сьогоденням та вболіває за майбутнє України.

 

 


 

Подарунок бібліотеці від Благодійного фонду «МХП-Громаді»

11 січня 2024 року до Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка завітали представники Благодійного фонду «МХП-Громаді» Марина Гревцова та Микола Єфремцев з чудовим подарунком. З їх доброї ініціативи бібліотечна колекція видань Василя Симоненка поповнилась унікальним виданням «МОЛИТВА: Поезія, Щоденник, Рукописи», яке побачило світ у видавництві Олександра Третякова в 2023 році за повної підтримки Благодійного фонду «МХП-Громаді». До збірки увійшли найкращі твори поета-шістдесятника, звірені з рукописами. Також у виданні вперше подано оцифровані 83 сторінки рукописного зошита поета й частина щоденника, зокрема, записи останніх днів життя, які донині не публікувалися. Додає цінності збірці, окрім віршів і рукописів, ще й обкладинка книги. Це – ескіз мистецького полотна видатної художниці-шістдесятниці Алли Горської, створений за мотивами ікони «Георгій Змієборець». Мисткиня присвятила цю роботу Василю Симоненку й подарувала її поету незадовго до його смерті.

Черкаська ОУНБ щиро дякує всім причетним до виходу такого потужного видання, яке дасть змогу побачити весь обсяг творчості Василя Симоненка – вірного сина українського народу.

 

 


 

«Подарунок бібліотеці від Олександра Шамрая»

Черкаська ОУНБ імені Тараса Шевченка ділиться приємною новиною! Заступник голови Черкаської ОВА, кандидат історичних наук, Почесний краєзнавець України Олександр Григорович Шамрай передав у фонд нашої бібліотеки підбірку цінної краєзнавчої літератури. Сьогодні роль краєзнавчих досліджень надзвичайно важлива, адже саме вони сприяють відродженню духовності, історичної пам’яті, формуванню у молоді любові до рідного краю, національного патріотизму, відповідальності за збереження історико-культурного надбання.

Тож, щиро дякуємо Олександру Григоровичу за таку добру ініціативу, адже подаровані видання неодмінно стануть в нагоді всім, хто цікавиться історією своєї малої Батьківщини.

 

 


 

«Подарунок бібліотеці від Віталія Масненка»

Цінні видання отримала в дарунок Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка від доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри історії України, голови черкаського осередку Наукового товариства імені Тараса Шевченка Віталія Масненка.

 

 

В збірнику «150 років на службі української науки та культури. Гуманітарні науки» підсумовуються 150-літні наукові та науково-видавничі традиції Наукового товариства імені Шевченка й окреслюються нові дослідницькі обрії у вивченні історії найдавнішої національної наукової інституції. Один з розділів збірника розповідає про історію створення та діяльність Осередку Наукового товариства імені Шевченка в Черкасах.

Інформаційне видання Світової Ради Наукових товариств ім. Шевченка «Вісник НТШ» інформує про життя товариства в Україні та діяспорі, популяризує здобутки незалежної української науки.

Щиро вдячні пану Віталію за таку добру ініціативу, адже подаровані видання примножать знання про Україну та представників її духовної еліти, зміцнять інтелектуальне підґрунтя розвитку держави.