«Нечуєве слово живе» – круглий стіл
24 листопада в Черкаській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Тараса Шевченка відбувся круглий стіл «Нечуєве слово живе» з нагоди 185-річниці від дня народження українського класика І. С. Нечуя-Левицького на платформі ZOOM. Іван Нечуй-Левицький – герой України. Адже в останню чверть XIX століття, в умовах російських циркулярів про тотальну заборону української мови, він був чи не єдиним, хто по-справжньому відстоював мову, і, фактично, відстоював Україну.
З вітальним словом до учасників зібрання звернулася директор бібліотеки Людмила Дядик. Аби згадати життєвий шлях письменника, модераторка заходу – завідувачка відділу соціокультурної діяльності, реклами та PR Валентина Величко запросила гостей до перегляду відоепрезентації «Українець на всі часи».
У засіданні взяв участь заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації, кандидат історичних наук, доцент Олександр Шамрай, який наголосив про значимість вшанування славетного земляка, патріота свого народу.
Про вагомий внесок письменника в розвиток української літератури, його погляди на важливе значення української мови та літератури для українців, про історичні аспекти творчості класика, про унікальний документ, а саме, актовий запис про народження І. С. Нечуя-Левицького ґрунтовно розповіли директор Державного архіву Черкаської області Тетяна Клименко, доктор філологічних наук, професор Володимир Поліщук та доктор історичних наук, професор Віталій Масненко.
До круглого столу доєднався в режимі он-лайн і директор літературно-меморіального музею І. С. Нечуя-Левицького в селищі Стеблів Андрій Хаврусь, який у своїй розповіді теж зазначив той факт, настільки актуальним на сьогодні є творчість письменника.
Родзинкою заходу став виступ студентів літературного театру під керівництвом Заслуженої артистки України Тамари Власенко.