Подарунок бібліотеці від Зінаїди Непритворної

Для будь-якої бібліотеки найціннішим подарунком є книга. Якщо ж це оригінальне видання, наклад якого обмежується кількома сотнями примірників, а зміст є надзвичайно цікавим і маловідомим, то радість від такого поповнення фонду просто безмежна.

Сьогодні Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка приймала гостю-дарувальницю – подругу сім’ї Нарбутів Зінаїду Непритворну, яка не лише поділилася спогадами про відому мистецьку родину, а й передала чудову книгу «Українська абетка. Малюнки Георгія Нарбута». Науково-популярне видання побачило світ у Харкові до сторіччя від дня смерті митця.

Георгій Нарбут – український художник-графік, ілюстратор, автор перших українських державних знаків, засновник і ректор Української Академії Мистецтв. Одним із визначних досягнень митця є абетка, яка складається із 17 букв, над якими працював у 1917 та 1919 роках.

Книга, яку нині тримаємо в руках, – це перше повне видання всіх відомих літер української абетки Георгія Івановича, репродукованих з оригіналів. Кожна буква – цілісний художній твір, який вражає довершеністю.

Із книги ми маємо змогу дізнатися про історію створення абетки, впливи, що простежуються в роботі, про дослідження графічного феномену Георгія Нарбута. Це чудова можливість ознайомитися з аналізом малюнків та шрифтів.

Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка щиро вдячна пані Зінаїді за цінний подарунок, який дозволить нашим користувачам відкрити для себе неймовірні факти життя та діяльності творця українського стилю у графіці ХХ століття, котрий майстерно поєднав національні традиції з досвідом європейських майстрів.