«Зодчий і художник» – книжково-ілюстративна виставка 

У відділі мистецтв Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка до 140-ї річниці від дня народження Владислава Городецького організовано книжково-ілюстративну виставку «Зодчий і художник».

Лешко Дезидерій Владислав Городецький – польський та український архітектор, підприємець, меценат. Навчався в Одесі та Петербурзі. Працював у багатьох містах України, зокрема й на Черкащині. Тридцять років архітектор жив та працював у Києві, залишивши місту значну кількість споруд, серед яких увагу привертають виняткові архітектурні пам’ятки: костел Святого Миколая на Великій Васильківській вулиці, будівля Міського музею (нині – Національний художній музей України) та «Будинок з химерами» (власний будинок В. Городецького на вул. Банковій).

Творчості архітектора та його спорудам присвячено матеріали книжково-ілюстративної виставки «Зодчий і художник» – видання з української архітектури, наукові статті, альбоми та фотоматеріали. Серед видань, що привертають увагу наших відвідувачів – альбом «Городецький. Виклик будівничого» (2008 р.), присвячений київському періоду творчості майстра.