Видання про край у 2023 році

Мельниченко, В. Моя Черкащина. Історія рідного краю від найдавніших часів до сучасності: навчал.-метод. посібник для вчителів закладів загальної середньої освіти / Василь Мельниченко. – Черкаси : Вертикаль, 2023. – 372 с.


 У навчально-методичному посібнику для вчителів відповідно до програми навчального курсу для учнів 7–11 класів «Моя Черкащина» закладів загальної середньої освіти Черкаської області системно подається матеріал з історії рідного краю від найдавніших часів до сучасності, вміщені методичні рекомендації щодо викладання курсу та організації краєзнавчої роботи в закладах освіти.

Білецький, Ф. Ф. Життя – горіння : [худож.-докум. повість] / Феофан Білецький. – Черкаси : Чабаненко Ю. А., 2019. 253 с. : іл.


 В основі художньо-документальної повісті «Життя – горіння» – життя і діяльність людини-легенди – заслуженого працівника сільського господарства України, почесного громадянина м. Шполи, ветерана Другої світової війни, відомого на Черкащині господарника Бориса Семенович Шемета (11.06.1920–30.06. 2012), який, 36 років поспіль очолюючи шполянський приміський колгосп імені Жданова (згодом «Маяк»), доклав максимум зусиль для досягнення ефективності виробництва колективного господарства, добробуту його працівників та прискорення соціального розвитку самої Шполи.

Чупак, Т. П. Соло горихвістки : [роман] /Таміла Чупак. – Черкаси : Чабаненко Ю. А., 2023. – 325 с.


 Здавалося б, які тривоги могли спіткати юну першокурсницю Богдану? Та дівчина вже давно прагне з’ясувати, яку ж родинну таємницю приховують її найближчі люди, від чого так хочуть уберегти мама з бабусею. Але чи зможе Богдана прийняти все те, про що дізнається?

У цій книзі про перше кохання, духовну силу поколінь, справжню дружбу. А ще про важливі життєві рішення на початку страшної війни…

Теліженко, О. В. Другий вимір : [поезія] / Олександра Теліженко. – Черкаси : Чабаненко Ю. А., 2023. – 109 с. : іл.


 Ця невеличка книжечка поезій належить перу заслуженої художниці України, жительці м. Черкаси О. Теліженко. Авторка присвятила її захисникам України, чудовій природі краю, вічному почуттю кохання.

 

Хмельковський, Л. К. Як я був… Калейдоскоп подій : [спомини] / Лев Хмельковський. – Черкаси : Вертикаль, 2023. – 213 с. : іл.


 Спогади письменника, журналіста, колишнього жителя м. Черкаси Л. К. Хмельковського.

Життя, сповнене подій, зустрічей, пригод. У цій добірці подано спомини автора про події його життя за часів СРСР та незалежної України, у США. Ровесникам автора буде цікаво співставити ці спогади із власним життєвим досвідом, молоді варто дізнатися про те, як жили їхні попередники.