Видання про край у 2024 році

Нераденко, Тетяна Миколаївна. Археологія Чер-кащини : польова, друкована, музейна, пам’яткоохоронна, навчальна, туристична [Текст] : [монографія] / Тетяна Нераденко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького [та ін.]. – Черкаси : Чабане-нко Ю. А., 2023. – 691 с. : іл.


Монографія присвячена комплексному дослідженню археології Черкащини, яка має кілька напрямків: польову археологію, що вивчає історію польового дослідження краю, яке включає огляд, обстеження, розвідки, розкопки археологічних пам’яток та має в яко-сті основного джерела рукописні Звіти про розкопки НА ІА НАН України; друковану археологію, до якої належить

Шинкаренко, Микола Федорович. Вперше і вос-таннє… [Текст] : [зб. поезій] / Микола Шинкаренко. – Черкаси : Чабаненко Ю. А., 2008. – 81 с.


«Вперше і востаннє…» – таку назву новій збірці поезій автор вибрав невипадково.

Цикли «Азбука крила» і ліричний «Осені печаль», в певній мірі, доповнюють першу книгу поезій «Рушники». В них біль за долю України, її сьогодення перекли-кається з ліричними нотами кохання, правдиво відоб-раженими в почуттях і переживаннях, які виникають на життєвому шляху: комусь вперше, комусь востаннє…

Шинкаренко, Микола Федорович. Дзвони неповторні [Текст]. Кн. 2 / Іван Брезінський ; [уклад. Г. М. Таран]. – Черкаси : Вертикаль, 2023. – 302 с. : іл.


Автор книги розповідає про всі ті страхіття, які випали на долю людства, його народу, не змогли поставити волелюдність і свободу на коліна; ні голодомо-ри, ні голокост років війни, ні техногенні катастрофи не зможуть вбити жагу до життя і «дзвони» неповторних страхіть людство, хочеться вірити, пережило востаннє.

Загиблих і по-звірячому знищених в тих страшних подіях не воскресити і останньою шаною

Прилуцький, Олександр Іванович. Скарби Ски-лура[Текст] : [повість для дітей та юнацтва] / Олександр Прилуцький. – Черкаси : ІнтролігаТОР, 2023. – 455 с. : іл.


Завдяки історично-пригодницьким повістям «Та-ємниця старого фільварка» та «Золотий вершник», які увійшли до книги «Скарби Скилура» юні читачі разом з героями-підлітками мандрують різними історичними епохами, потрапляють у неймовірні пригоди в пошуках скарбів, боронять рідну землю, беруть участь у похо-дах та переговорах з такими визначними історичними постатями, як: скіфський князь Скилур, Костянтин Острозький,

Брезінський, Іван Вікторович. Спортивна історія Черкащини. Кам’янщина спортивна [Текст]. Кн. 2 / Іван Брезінський ; [уклад. Г. М. Таран]. – Черкаси : Вертикаль, 2023. – 302 с. : іл.


Сьогодні у краєзнавчій палітрі Черкащини спортивне краєзнавство лише починає утверджуватися як самостійний дослідницький напрямок. І тому особливо приємно, що така унікальна книга як «Кам’янщина спортивна» з’явилася саме на Кам’янщині – самобутньому і неповторному куточку нашого краю, який має славні традиції, в тому числі й у фізкультурі та спорті.