Видання про край у 2024 році
Нахлік, Євген Казимирович. «І мертвим, і живим, і ненародженним…», і самому собі : Шевченкове ословлення минулого, сучасного й майбутнього та власної екзистенції [Текст] / Євген Нахлік ; НАН України, Ін-т Івана Франка. – Львів : Простір М, 2014. – 471 с. : іл.
Книжка складається з розвідок, у яких на основі сучасних наукових підходів осмислюються актуальні проблеми дослідження літературної творчості Тараса Шевченка, розкривається поетове осмислення власної долі, художній світ окремих віршів і поем. По-новому розглянуто Шевченкову рецепцію І. Котляревського та сприйняття й освоєння Шевченкового слова в Галичині
Кінзерська, Тетяна Петрівна. Тарас Шевченко у засланні. Роздуми [Текст] : (літ.-муз. композиція) / Тетяна Кінзерська. – Київ : ВД АДЕФ-Україна, 2021. – 99 с.
У книжці взятий період життя Т. Г. Шевченка 1847–1857 років. Мета цієї літературно-музичної композиції – через листи поета передати його душевний стан і, одночасно, показати ті поезії, які він у цей час писав. Важкий душевний стан Тараса Григоровича, його фізичні страждання й безнадія щодо звільнення з неволі, не зупиняли його боротьби з несправедливістю і свою найгострішу зброю у цій боротьбі, слово, він ніколи не опускав.
Шкляр, Василь Миколайович. Заячий костел [Текст] : роман / Василь Шкляр. – Харків : Клуб сімейн. дозвілля, 2024. – 491, [2] с.
У книзі розповідається як підійшовши до столітньої межі свого віку, колишній литовський партизан на прізвисько Лютас урешті-решт піддається на умовляння написати спогади про свою боротьбу. Відверта розповідь несподівано й для нього самого переростає у сповідь, повну таємниць, містичних осягнень, інтимних одкровень. За всім цим пульсує, як течія Святої Ріки, невтолима жага свободи, природне прагнення людини бути самостійним творцем власної долі й навіть того непідвладного дива, що зветься коханням.
Мяус, Олена. Грати [Текст] : [поезія] / Олена Мяус. – Черкаси : ІнтролігаТОР, 2024. – 55 с. : іл.
Перша поетична збірка Олени Мяус дарує можливість зануритися в себе, поезія ніби намагання зловити час. Це книжка – контраст, книжка – гра, де поєднується кохання, війна та неординарний світогляд. Автор грає образами і словами, залишаючи безліч думок для читача.
Апокриф [Текст] : часопис. № 8. «Весна мені багато говорила…» / [ред. Горідько Т. та ін.]. – Черкаси : ІнтролігаТОР, 2024. – 119 с. : іл.
Цей альманах розкриває, популяризує нові талановиті імена, нових авторів, географія яких уже далеко за межами України. До нього увійшли літературні твори Наталі Андрушко, Людмили Антонічевої, Ганни Вовк, Володимира Гудими, Нелі Іванчук, Оксани Кіріки, Тетяни Ковальчук, Галини Мельник, Людмили Мельник, Оксани Олійник, Зої Отченашко-Колодяжної, Олександра Прилуцького, Світлани Сирени, Світлани Травневої, Анатолія Хомчука, Валентини Шачиної та інших.