Видання про край у 2021 році

Білецький, Ф. Ф. Провина академіка Кримського : [роман-трилогія] / Феофан Білецький. – Черкаси : ІнтролігаТОР, 2020. – 227 с. : іл.

 

Роман-трилогія «Провина академіка Кримського»  про визначного українського вченого, письменника, сходознавця, історика української мови, одного з засновників Академії наук України, академіка Агатангела Юхимовича Кримського, дитячі роки якого минули в повітовому місті Звенигородці тодішньої Київської губернії. Читачеві відкриваються невідомі досі сторінки особистого життя великого патріота України та життя родини Кримських, зокрема академікового батька Юхима Степановича – педагога і громадського діяча, який доклав чимало зусиль для культурного і духовного розвою Звенигородки та власними силами боровся супроти казнокрадства, здирництва і шахрайства повітового чиновництва.

Жук, П. М. Прозріння епохи : [нариси до 90-річного ювілею П. М. Жука] / Петро Жук. – Черкаси : ІнтролігаТОР, 2020. – 471 с.

 

Книга вибраних публікацій відомого черкаського журналіста Петра Миколайовича Жука розповідає про десятки доль наших земляків, які жили і творили у різні часи, проявили себе у різних життєвих сферах. Але усіх їх автор обрав у герої своїх нарисів, як сміливих і мужніх патріотів України і рідного краю, людей з високою громадянською відповідальністю.

Книга служитиме справі громадсько-патріотичного виховання, сприятиме формуванню, перед усім у молодого покоління черкащан, поваги до історії і людей, які її творили і продовжують творити.

Солодар, О. І. Під покровом Холодного Яру / Олександр Солодар. – Черкаси : Чабаненко Ю. А., 2020. – 389 с. : іл.

 

«Під покровом Холодного Яру» оживають легенди і перекази про памʼятні місця регіону, відчиняються двері до монастирських келій і загадкових підземних споруд, розкриваються таємниці сотень козацьких та гайдамацьких повстань, селянських заворушень і національно-визвольних змагань, висвітлюються біографії громадсько-політичних, військових, культурних діячів – творців історії краю.

У книзі на основі широкої джерельної бази висвітлене минуле і сьогодення осердя Холодлного Яру – знаменитих Мотронинського монастиря, Мельників і Буди.

Книга буде цікавою для істориків, краєзнавців та усіх небайдужих до нашого минулого.

Черкащина козацька = Cherkasy Region is a Cossack Land / [Чепелуха В. Г., Сандига Л. В., Магеррамов В. Ф. та ін. ; голов. ред. та упоряд. Шитюк Л. С.] – Черкаси : Бізнес-стиль, 2021. – 333 с. : іл. – Текст укр. англ.

 

Сторінки книги розповідають про історію краю, його видатних особистостей, показують відображення коду українського козацтва у геральдиці (гербах і прапорах) міст та районів Черкащини.

Яскраві сторінки книги з численними світлинами знайомлять читача з діяльністю Черкаського крайового товариства Українського козацтва, його міських і районних організацій, їхньою участю в житті області, патріотичному вихованні підростаючого покоління, волонтерській діяльності, відродженні сторінок історії і забутих імен героїв.

Окрема увага приділена відкриттю памʼятників, відродженню давніх козацьких традицій: «Козацьке весілля», «Освячення шаблі», «Бойовий гопак» тощо.

Розповідь про історію та сучасність козацького краю доповнює показ історико-культурних заповідників «Трахтемирів» та «Чигирин», знаменитої Охматівської битви Хмельницького, експозицій Черкаського краєзнавчого та художнього музеїв.

Співуча гордість Черкащини – ансамблі патріотичної й української пісні «Черкаські козаки», «Терен», «Калниболотський курінь», «Ласкаво просимо» підкреслюють привабливість книги «Черкащина козацька», насамперед як сувенірно-подарункового видання, що, дякуючи викладанню інформації і англійською мовою, буде цікаве не тільки в Україні, а й за кордоном.

Видано на замовлення Черкаського крайового товариста Українського козацтва.

Мельниченко, В. М. Історія преси Черкащини (ХХ – початок ХХІ ст) : [монографія] : журналістам Черкащини усіх поколінь присвяч. / В. М. Мельниченко. – Черкаси : Вертикаль, 2020. – 238 с. : іл.

 

У монографії дається широкий огляд історії преси Черкащини, вперше робиться спроба простежити зародження і становлення газетної періодики від початку ХХ ст. і до сучасності. Автором проаналізовано виявлені в архівних, музейних, бібліотечних фондах і колекціях та електронних ресурсах примірники друкованих видань та системно викладено багатоплановий матеріал про газети, які в різний час виходили на території сучасної Черкаської області. Суттєво доповнюють видання ілюстрації, додатки та науковий апарат.

Книга розрахована на працівників засобів масової інформації, науковців, викладачів, учителів та студентів, а також широкий загал читачів, які прагнуть повніше пізнати історію рідного краю і України та усіх, хто цікавитться запропонованою проблематикою.